Морські дрони ЗСУ відправили російський експорт нафти у Чорному морі у "нокаут" – Bloomberg
Експорт російської нафти Чорним морем виявився практично паралізованим після атак морських дронів на Новоросійськ, зазначають журналісти агентства.
Експорт російської нафти Чорним морем опинився у напівпаролізованому стані після того, як морські дрони завдали удару по російських кораблях, один з яких зазнав важких ушкоджень недалеко від Новоросійська. За даними інформаційного агентства Bloomberg, протягом останнього тижня (14-20 серпня) з найбільшого порту РФ на Чорному морі вийшов лише один нафтовий танкер, а обсяги експорту впали до 100 тисяч барелів на добу.
Це мінімальна цифра з моменту початку вторгнення окупаційної армії РФ в Україну.
За даними журналістів, які отримали інформацію від аналітичного центру Kpler, раніше з Новоросійська вийшли відразу три нафтові танкери. У перший тиждень серпня - п'ять суден. Ба більше, загальний обсяг експортованої нафти з Новоросійська у червні перебував на рівні 600-800 тисяч барелів на добу. Тепер він впав кратно - до 100 тисяч барелів на добу.
Не менш важким ударом для Росії є складнощі зі страховими компаніями, які ввели для російських кораблів в акваторії Чорного моря додаткову плату за військові ризики, пише Reuters. Зараз застрахувати танкер із російською нафтою коштує $1 млн - на 20 % дорожче, ніж до атак. Таким чином атака України завдала серйозного удару по економічних основах російського експорту.
Раніше повідомляли, що після ультиматуму Путіна експорт нафти РФ впав на чверть.
Останні новини
"Пішла тенденція..." – Жданов пояснив, чому на багатьох напрямках побільшало російських полонених
15:47Чехія виганяє двох агентів російського впливу Шаврова та Судлянкову: розкрилися їхні зв'язки з ГРУ
15:36Мита Трампа можуть викликати глобальну рецесію: експерти пророкують світову економічну кризу – ЗМІ
12:06"Можуть бути ефективним інструментом", – Трамп оголосив надзвичайний стан для захисту економіки США
09:24Росія недорахувалася 10% своїх бомбардувальників "Ту-22М": озвучено статистику втрат з 2022 року
07:29