"Це відкидає Росію на 100 років назад", – Несміян про новий провал економіки РФ
Втрата європейського ринку та перехід на торгівлю з Азією обертаються катастрофічними втратами для Росії, зазначають експерти.
Оборот зовнішньої торгівлі Росії за січень - вересень 2023 року впав до $530 млрд, що на 16 % менше, ніж роком раніше, повідомила митна служба РФ. Знизився експорт, а імпорт зріс. Після втрати європейського ринку на торгівлю з Азією у РФ тепер припадає майже 70 %.
Економісти зазначають, що зниження російського експорту - це і падіння обсягів через відсутність інфраструктури торгівлі з країнами Півдня, це й істотно нижча прибутковість цих ринків. Зростання імпорту - аналогічна проблема. Торгівля з Азією в умовах відсутності необхідної інфраструктури (та ще й під санкціями) означає, що той самий товар у Європі й Азії коштуватиме для Росії істотно дорожче в Азії. Звідси і зростання імпорту, виражене у грошах. Уже тому втрата європейського напрямку торгівлі (а це, схоже, тепер буде проблемою на багато поколінь) відкидає Росію на добру сотню років, пише російський аналітик Анатолій Несміян.
"Ми потрапили у стагнаційний тренд просто через неможливість модернізації через втрату доступу до технологій. Азіатські технології вторинні, коштують істотно дорожче, та головне - залежність політична буде незрівнянно серйознішою, ніж з європейцями", - зазначає він.
Проблема у тому, що створити з цього "азіатського болота" щось навіть віддалено схоже на європейський ринок неможливо. У країн глобального Півдня просто немає жодних передумов бути другою Європою: їхні економіки вторинні, а періодичні сплески завжди закінчуються катастрофічним крахом, до чого зараз на повну силу йде Китай, додає експерт.
"Однак шкодувати вже пізно. Пітерські урки виконали свою історичну місію - обікрали Росію до нитки та відірвали її від цивілізації. І тепер неважливо, хто буде після них, ситуація вже не зміниться. Безумовно, дубоголові патріоти у цьому місці відразу ж почнуть говорити про російську версію ідеї "чучхе" й опору на власні сили. Але без технологічного розвитку опора на власні сили - це завжди відставання, причому фатальне та неминуще. Без доступу до передових технологій і конкуренції з найрозвиненішими країнами шансів на розвиток немає. Це як грати у футбол зі збірною Куби. Який сенс у перемозі 8:0, якщо збірна Куби - це збірна ЖЕКу? Жодна Азія не буде продавати нам технології, які дадуть змогу Росії випередити їх хоч у чомусь, тож відставання вже закладено на дуже тривалу перспективу", - підкреслив експерт.
Нагадаємо, ціна російської нафти різко впала після санкційного удару по "тіньовому флоту" Путіна.
Останні новини
Яковіна назвав "елемент", який "виб'є" Україна, та тоді Росія почне розсипатися за принципом доміно
09:13Не минуло й чотирьох годин від початку "путінського перемир'я", як Кремль завдав удару по Сумах
07:58Поки Путін готується до параду, ЗСУ намагаються добити ворога у Тьоткіно – ISW про бої на Курщині
07:34Зіпсувати свято Путіну: партизан з "Атеш" провів спецоперацію на території Московської області
07:33Завод у Чечні звітував про рекордний виторг щодо "джихад-машин", проте є багато питань без відповіді
07:27