"Це крах російського проекту", – іноземні компанії масово зупиняють участь в "Арктик СПГ-2"
Санкції США ставлять хрест на планах з розвитку російської галузі СПГ та її найбільшого проєкту.
Іноземні акціонери великого російського газового проєкту "Арктик СПГ-2", який раніше потрапив під санкції США, оголосили форс-мажор щодо участі у проєкті, повідомляє газета "Коммерсант" із посиланням на джерела.
Унаслідок заморозки участі іноземних акціонерів проєкт "Арктик СПГ-2" фактично приречений на крах, зазначають аналітики.
За даними видання, іноземні акціонери проекту становили близько 30% його капіталу. До них належать TotalEnergies, китайські CNPC і CNOOC і консорціум японських Mitsui і JOGMEC.
Введення санкцій США проти "Арктик СПГ-2" є одним із найсерйозніших ударів по російській енергетичній галузі. Проєкт мав бути одним із найбільших виробників СПГ у світі, але тепер його будівництво буде заблоковано.
Фактично це крах проєкту "Арктик СПГ-2" та хрест на грандіозних планах з розвитку російської галузі СПГ. Ніхто при здоровому глузді не буде вкладати свої кошти у проєкти, які можуть бути піддані санкціям на будь-якій стадії, пише у своєму Telegram-каналі російський економічний аналітик Анатолій Несміян.
Згідно з інформацією, що надходить, у російського проєкту "Арктик СПГ" розвалюються одночасно три ключові елементи: продаж, фінансування та транспортування газу.
Іноземні компанії, які мали фінансувати будівництво проєкту, зіткнулися з проблемами через санкції.
У результаті цих факторів будівництво "Арктик СПГ-2" є економічно недоцільним.
Крах проекту "Арктик СПГ-2" матиме серйозні наслідки для російської економіки. Проєкт мав створити тисячі робочих місць і приносити мільярди доларів доходів до бюджету РФ.
Російська газова галузь зазнала важкого удару через санкції, введені США та країнами Європи у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Санкції торкнулися всіх аспектів газової галузі, включно з видобутком, транспортуванням і експортом.
Видобуток газу
Санкції ускладнили для російських компаній доступ до імпортного обладнання та технологій, необхідних для видобутку газу. Це може призвести до зниження видобутку газу у Росії у короткостроковій і середньостроковій перспективі.
Транспортування газу
Санкції також ускладнили для Росії транспортування газу через Україну. Це призвело до зниження поставок газу в Європу.
Експорт газу
Санкції також ускладнили для Росії експорт газу до країн Європи й інші країни світу. Це призвело до зниження доходів Росії від експорту газу.
Унаслідок цих санкцій російська газова галузь зіткнулася з низкою проблем, включно зі:
- зниженням видобутку газу;
- зниженням поставок газу до Європи;
- зниженнмя доходів від експорту газу.
Ці проблеми можуть призвести до серйозних наслідків для російської економіки.
Новий світовий порядок
Санкції також можуть призвести до зміни світового енергетичного порядку. Країни Європи й інші країни світу можуть почати шукати альтернативні джерела газу, щоб знизити свою залежність від Росії.
Раніше у Bloomberg оцінили масштаби газового краху Кремля.
Ми також писали, що "газовий хаб" між РФ і Туреччиною під загрозою зриву.
Останні новини
Міг поділитися секретною інформацією: у Норвегії затримано шпигуна, який працював не тільки на РФ
08:30Воюючи разом з армією Путіна, солдати з КНДР не отримають жодного уроку: в ISW озвучили причину
07:32"Ви або його не знаєте, або ненормальні", – Вучич повірив у готовність Путіна завдати ядерного удару
07:16"Путін використовує Україну як полігон", – Зеленський зробив першу заяву про удар МБР по Дніпру
16:32