Росію змусять виплатити репарації Україні – The Financial Times
Конфіскація заарештованих російських активів і передання їх Україні буде механізмом військових репарацій, зазначено у матеріалі.
ЄС і США мають забрати заморожені активи Росії та передати їх Україні. Це правильне рішення, і є історичні прецеденти як конфіскації іноземних активів під час військового конфлікту, так і розподілу репарацій після його завершення.
Про це пише Саймон Хінріксен у The Financial Times у статті під назвою "Вилучення російських запасів - правильне рішення".
Перспектива вилучення заморожених резервів ЦБ РФ викликала занепокоєння щодо наслідків для фінансової системи.
"Деякі країни, наприклад Китай, можуть подумати, що зберігати резерви у доларах і євро небезпечно, але це не так. Якщо одні країни не будуть незаконно вторгатися на територію інших, їхні гроші будуть у цілковитій безпеці", - зазначено у матеріалі.
Військові репарації - звичайне явище у мирному врегулюванні. Коли держава порушує міжнародне право, постраждала сторона може вимагати репарацій, що є встановленою нормою звичайного міжнародного права. Звичайною історичною процедурою з часів наполеонівських війн є створення комісії з відшкодування збитків. Громадяни, підприємства та держави можуть вимагати реституції та компенсації за знищене майно.
У випадку з Україною вже існує реєстр збитків, складений Інститутом KSE, у якому станом на червень 2023 року збитки оцінюються у понад 250 мільярдів доларів. Чи буде передача репарацій такого розміру відповідати історичній нормі? Відповідь на це запитання - так.
ООН уже визнала, що Росія має нести юридичні наслідки, які включають репарації. Згідно з міжнародним правом, ЄС і США мають усі підстави для вжиття заходів у відповідь з метою конфіскації російських активів і використання їх для виплати Україні.
Нагадаємо, союзники на Заході все більше схиляються до того, щоб передати Києву заморожені російські активи.