3 грудня 2024, 19:03

Американські вчені розробили новий препарат у вигляді ін'єкцій з майже 100%-м захистом від ВІЛ

У рамках нового клінічного дослідження, проведеного Університетом Еморі, вчені продемонстрували ефективність ін'єкції для профілактики ВІЛ.

Проблема поширення ВІЛ залишається актуальною у багатьох країнах світу. Незважаючи на успіхи у лікуванні, мільйони людей, як і раніше, стикаються з цим вірусом. В останні роки вчені активно працюють над новими методами профілактики. Одним із таких рішень став новий підхід – ін'єкція Lenacapavir, результати клінічного випробування якої показали неймовірну ефективність.

У клінічному дослідженні, проведеному американським Університетом Еморі та системою охорони здоров'я Греді, показано, що ін'єкція Lenacapavir, що вводиться двічі на рік, знижує ризик зараження ВІЛ на 96%, що робить її значно більш ефективною порівняно з щоденними препаратами для профілактики ВІЛ, такими як Truvada.

"Це значний і важливий крок уперед у медицині, особливо для людей, чиї умови не дозволяють їм щодня приймати таблетки, - заявила Колін Келлі, провідний автор дослідження. - Побачити такий високий рівень ефективності (майже 100%) в ін'єкційному препараті, який потрібно приймати лише двічі на рік, просто неймовірно".

Дослідження, в якому взяли участь понад 3 тисячі людей, показало, що 99% учасників групи Lenacapavir не заразилися ВІЛ, тоді як серед учасників, які приймали Truvada, було зареєстровано 9 випадків нового зараження.

"Ми бачимо, що близько половини людей, які починають приймати PrEP щодня, припиняють його прийом протягом року з різних причин", - додала Келлі. Це наголошує на важливості альтернативних методів профілактики для тих, хто стикається з труднощами дотримання щоденного режиму.

Однією з ключових особливостей дослідження була участь різних расових й етнічних груп, що відображає потреби найбільш уразливих верств населення, серед яких ВІЛ-інфекція поширена у рази частіше.

Валерія Кантос, доктор медицини й основна дослідниця, також наголосила на важливості включення до дослідження маргіналізованих груп. "У Grady ми прагнемо збільшувати представництво недостатньо обслуговуваних і вразливих верств населення, визнаючи та усуваючи недовіру до наукових досліджень, яка існує у цих спільнотах", - сказала вона.

Дослідження продовжуються, та фахівці сподіваються, що Lenacapavir отримає схвалення FDA для комерційного використання у 2025 році, що буде справжнім проривом у боротьбі з ВІЛ.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що вакцина, здатна боротися з одним із найнебезпечніших видів раку, знаходиться на завершальному етапі клінічних випробувань.

Тим часом у Росії спостерігається справжня епідемія СНІДу з більш ніж 1,5 мільйона заражених, й існує ймовірність, що за цим стоїть не лише недостатня профілактика та лікування, а й приховані політичні інтереси, пов'язані з Кремлем.


Автор: Светлана Романенко

Останні новини