17 грудня 2024, 11:37

Українців попередили про нову схему захоплення акаунтів у Viber: що категорично не можна робити

У компанії Viber розповіли про нову схему шахраїв, які намагаються захопити облікові записи користувачів, видаючи себе за інші сервіси.

Компанія Rakuten Viber попередила користувачів про нову схему шахрайства, коли злочинці маскуються під відомі сервіси з метою доступу до облікових записів. Про це повідомляє "Мінфін".

Зловмисники можуть зв'язуватися з користувачами через повідомлення або дзвінки, видаючи себе за співробітників різних організацій, таких як банки, мобільні оператори або популярні платформи розміщення оголошень. Вони просять ввести код, який надходить на телефон у вигляді SMS-повідомлення нібито для підтвердження реєстрації на сервісі або зміни тарифного плану. Однак насправді цей код використовується для того, щоб активувати обліковий запис Viber на іншому пристрої, надавши шахраям доступ до особистої інформації користувача.

Часто такі спроби відбуваються після того, як користувач розміщує оголошення на сервісах, наприклад OLX. Аферисти можуть запропонувати продовжити спілкування через Viber або надіслати фото товару, а потім запросити код активації у месенджері. У разі передачі коду зловмисники отримують повний доступ до облікового запису.

Щоб уникнути шахрайських схем, Viber нагадали користувачам, що передавати коди активації та паролі незнайомцям суворо заборонено. При отриманні підозрілих повідомлень рекомендується негайно блокувати таких відправників і повідомляти про спам. Крім того, для підвищення безпеки можна обмежити прийом дзвінків і повідомлень від незнайомих контактів, скориставшись спеціальними налаштуваннями конфіденційності у програмі.

Компанія також радить активувати функцію автоматичної перевірки спаму, яка допоможе відфільтрувати небажані повідомлення. Для додаткового захисту можна увімкнути функцію "Ідентифікація абонентів", яка дозволяє легко визначити, чи не дзвонить вам спамер із невідомого номера.

Viber наголошує, що за останні два роки було заблоковано близько 40 000 шахраїв і спамерів, це наочно свідчить про високий рівень загроз в Інтернеті.

Ці заходи допоможуть користувачам безпечніше використовувати месенджер і не бути жертвами зловмисників.

Раніше Dialog.UA повідомляв, як українцям захиститись від популярного виду шахрайства вишингу.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини