13 вересня 2023, 11:39

Росіяни більше не зможуть в'їхати машиною до країн Балтії: в Естонії роз'яснили деталі

Усі три країни Балтії виконали рекомендації ЄК про заборону в'їжджати машинам із російською реєстрацією.

Росіяни більше не зможуть в'їхати машиною до країн Балтії: в Естонії роз'яснили деталі

Сьогодні, 13 вересня, глава МЗС Естонії повідомив, що його країна виконала рекомендації Єврокомісії та заборонить у в'їзді в країну автомобілям, які отримали реєстрацію у РФ.

Про це Маргус Цахкна повідомив на своїй сторінці у соцмережі за 16 хвилин до набуття забороною чинності.

Глава МЗС Естонії також написав, що ці нововведення діятимуть доти, доки Україна не доб'ється перемоги. Не можна, щоб окупанти приїжджали у країни ЄС і користувалися привілеями, які пропонують "вільні країни".

У ЄК ухвалили рекомендації не пускати на територію ЄС приватні автівки, які зареєстровані у РФ. Головна мета - змусити країну-агресора відступити назад до своїх кордонів.

Естонські ЗМІ повідомляють, що очільник МВС Лайрі Ляенеметса проконсультувався з колегами з Литви і Латвії та всі дійшли такого висновку: такі санкції будуть ефективні, якщо їх запровадять усі три країни одночасно.

На кордоні громадяни РФ мають надати документацію про автомобіль. Якщо машина має російську реєстрацію, то у росіянина два виходи: їхати на ній назад до Путіна або ж кинути на кордоні, а далі йти до країни Балтії пішки.

Ще 8 вересня ЄК опублікувала роз'яснення на ввезення або вивезення товарів до або з РФ. Першою відгукнулася влада Литви. Вона запровадила заборону на в'їзд у країну машин із російською пропискою, окрім тих, які тримають курс на Калінінград. Одразу ж аналогічне рішення ухвалили у Латвії.

Раніше ми повідомляли, що 12 вересня ЄК оприлюднила список товарів, які громадяни РФ не можуть більше ввозити до ЄС.

Нагадаємо, через санкції Заходу медики Росії починають масово звільнятися з робочих місць.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини