23 квітня 2025, 10:37

"Однієї імплантації достатньо", – у Китаї чоловікові вживили "чіп тверезості" для боротьби з алкогольною залежністю

У китайському місті Фуян почали використовувати новий метод лікування алкогольної залежності: чоловікові вживили капсули, які півроку пригнічують потяг до спиртного.

У Китаї почали застосовувати інноваційний метод лікування алкогольної залежності. У лікарні міста Фуян чоловікові провели першу у провінції операцію з імплантації так званого "чіпа тверезості" - капсул, які поступово вивільняють ліки, що пригнічують бажання пити алкоголь. Про це пише видання CHINADAILY.

Як повідомляють місцеві органи охорони здоров'я, у Третій народній лікарні міста Фуян провінції Аньхой провели першу операцію у регіоні з вживлення "антиалкогольного чіпа". Йдеться не про електронний пристрій, а про набір лікарських гранул із речовиною, яка знижує психологічну залежність від алкоголю та допомагає уникнути зривів.

Пацієнту, чоловікові, близько 40 років, у нижню частину живота імплантували десять капсул, кожна розміром із соєве зерно. За словами лікаря Чжоу, процедура охопила менше п'яти хвилин і проводилася під місцевою анестезією через розріз довжиною всього один сантиметр.

Пацієнт більше 20 років зловживав алкоголем, останнім часом випиваючи по пів літра міцного спиртного на день. Коли він намагався скоротити дозу або відмовитися від алкоголю, у нього починалися тривожність, тремтіння та загальне нездужання. Варто було випити – симптоми зникали.

Чоловік не раз лікувався стаціонарно, але кожного разу після повернення додому зривався. За словами Чжоу, надмірне споживання алкоголю зробило пацієнта дратівливим і спричинило часті конфлікти у сім'ї: "Надмірне вживання алкоголю робило його дратівливим, часто провокувало сварки у сім'ї та завдавало близьким страждань".

Методика вже застосовувалася у лікарнях Ханчжоу, Веньчжоу, Ченду та Нанніна. Препарат починає діяти вже за чотири години після імплантації та продовжує вивільнятися протягом більше шести місяців.

"У більшості випадків однієї імплантації буває достатньо", - зазначив Чжоу.

Комісія з охорони здоров'я провінції нагадала, що рішення щодо застосування методу має ухвалюватися індивідуально, після консультації з профільними фахівцями.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що компанія Ілона Маска Neuralink зробила ще один крок до реалізації амбітної мети з'єднання людського мозку з комп'ютером, нещодавно фахівці провели другу успішну операцію щодо імплантації нейроустрою у мозок людини. Втручання пройшло без ускладнень, а стан пацієнта задовільний.

Також, нагадаємо, влада США офіційно дала дозвіл компанії Ілона Маска на проведення випробувань своїх нейроімплантів на людях, що дозволить поєднати людський мозок з комп'ютером і відкрити нові можливості для відновлення втрачених функцій організму.


Автор: Светлана Романенко

Останні новини