4 октября 2023, 18:19

Технологія будівництва модульних будинків

Модульні будинки – споруди житлового та комерційного призначення, для будівництва яких потрібна мінімальна кількість часу.

Технологія будівництва модульних будинків

Можливість швидкого зведення таких об’єктів сприяє зростанню їхньої популярності. Це чудовий спосіб забезпечити надійним житлом якомога більше людей, що є актуальним сьогодні. Щоб максимально скористатися перевагами модульних будинків, вони мають бути розроблені відповідно до технологій будівництва.

Принципи модульної технології будівництва

Незалежно від призначення модульної споруди – житло чи комерційний об’єкт, вона створюється за чітким поетапним планом. Будівля складається з декількох модулів, які розробляються на заводі. Готові конструкції транспортуються до місця встановлення та поєднуються в цілісну споруду в короткі терміни. Основна частина будівництва проходить у заводських умовах.

Якщо детальніше розглядати, як проходить виробництво модульних будинківкомпанією «Unitbud», можна виокремити наступні технологічні етапи:

 1. створення проєкту майбутньої будівлі з урахуванням побажань замовника щодо площі, дизайну, кількості кімнат, планування тощо;
 2. аналіз ґрунту на місці будівництва для закладання правильного фундаменту під модульний будинок (стрічкового або стовпчастого);
 3. виробництво окремих модулів на підприємстві на основі зазначених у проєкті технічних характеристик;
 4. транспортування готових модулів на вантажній автомобільній платформі до місця зведення об’єкта;
 5. безпосередній монтаж модульного будинку;
 6. проведення всіх необхідних для комфортного проживання інженерних комунікацій – каналізації, опалення, електрики, газопроводу тощо.

На завершальній стадії здійснюється утеплення модульного будинку якісними матеріалами. На вікна встановлюються енергоощадні склопакети для забезпечення комфортних умов проживання, усунення містків холоду. Зведення житлової чи комерційної споруди з модулів проводиться під ключ. Це означає, що після завершення процесу виробником будівля повністю готова до використання за призначенням. Замовнику не потрібно виконувати додаткових дій.

Переваги модульних будинків

Дерев’яні модульні будинки забезпечують замовникам наступні переваги у порівнянні з традиційними спорудами капітального будівництва:

 • -швидкість зведення – створення будинків з модулів займає на 30–50% менше часу, ніж капітальних споруд, що важливо для забезпечення екстреної потреби у житлі;
 • -простота монтажу – команда кваліфікованих будівельників може скласти модульну споруду на вибраній ділянці за лічені дні (з готових модулів);
 • -адаптивність – можна створювати індивідуальні дизайн-проєкти, змінюючи кількість, розміри та наповнення модулів;
 • -мобільність – модульний об’єкт можна швидко демонтувати, завантажити на платформу та звести на іншому місці, що вигідно для людей, які часто переїжджають;
 • -екологічність – модулі створюються з безпечних екологічних матеріалів, що дозволяє мінімізувати шкідливий вплив на навколишнє середовище.

Модульні будинки повністю відповідають пожежним та санітарно-гігієнічним вимогам, тому абсолютно безпечні для тривалого проживання. Виробничий процес контролюється на кожному етапі, щоб гарантувати високу якість готових споруд. Фінальна вартість об’єкта значно менша ніж для споруд капітального будівництва. Замовник може вибрати кількість модулів, внутрішнє планування, матеріали та наповнення відповідно до наявного у нього бюджету.

Застосування модульних будинків

Готові модульні будинки використовуються не тільки для забезпечення людей постійним або тимчасовим житлом. Компанія Unitbud за роки своєї роботи у цій сфері виготовила модульні об’єкти, які мають різне призначення, у Львові, Києві та Варшаві:

 • -модульні бані;
 • -офісні споруди;
 • -будиночки для відпочинку;
 • -приватні котеджі у передмісті.

Технології модульного будівництва не обмежуються створенням виключно зазначених видів споруд. З модулів можна виготовляти різні об’єкти, зокрема школи, медичні центри, торговельні майданчики, магазини тощо. Досвід демонструє, що з модулів можна створювати цілі містечка з необхідною інфраструктурою або обладнувати місця для тимчасового проживання робітників підприємств.

Сьогодні модульні будинки здатні реально рятувати людей, які втратили житло або вимушені були покинути місця постійного проживання. Такі споруди також активно використовуються у комерційній сфері. Щоб насолодитись усіма перевагами модульних об’єктів, потрібно довіряти їхнє будівництво професіоналам цієї справи.

Последние новости