19 жовтня 2023, 12:27

Казахстан завдав болючого удару по Росії: Астана ухвалила рішення про санкції проти РФ

Казахстан офіційно оголосив про повну заборону на експорт до РФ 106 товарних позицій.

Казахстан завдав болючого удару по Росії: Астана ухвалила рішення про санкції проти РФ

Влада Казахстану вирішила приєднатися до технологічної блокади Росії, виконавши вимоги Заходу перекрити експорт технологічної продукції у РФ. Віце-міністр торгівлі й інтеграції країни Кайрат Торебаєв заявив, що Казахстан запроваджує повну заборону на експорт до РФ 106 товарних позицій.

Інформаційні агентства зазначають, що таким чином один із найбільших каналів постачання у Росію високотехнологічних товарів в обхід санкцій припинить існування.

Казахстанський чиновник наголосив, що відтепер запроваджуються суворі заходи експортного контролю щодо Росії, які стосуватимуться електроніки та товарів подвійного призначення.

За даними видання The Moscow Times, до останнього часу Казахстан був частиною розрізненої мережі російського паралельного імпорту, через яку Москва імпортувала тільки з ЄС товарів на $14,1 млрд за першу половину 2023 року.

Протягом кількох останніх місяців Захід різко активізував зусилля, намагаючись перекрити канали експорту підсанкційних товарів до Росії. Про заходи Казахстану стало відомо через кілька тижнів після того, як в Астані з візитом побував канцлер ФРН Шольц.

Раніше Токаєв дав Шольцу обіцянку, пов'язану із санкціями проти Росії.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини