16 квітня 2025, 10:58

"Купити неможливо", – унікальний український павільйон на виставці EXPO 2025 у Японії викликав справжній ажіотаж

На Всесвітній виставці EXPO 2025 в Осаці Україна представила інноваційний павільйон, присвячений цінностям, які неможливо купити.

"Купити неможливо", – унікальний український павільйон на виставці EXPO 2025 у Японії викликав справжній ажіотаж

Всесвітня виставка EXPO 2025 в японській Осаці відчинила свої двері 13 квітня, й однією зі значних подій було представлення павільйону України. На відміну від традиційних експозицій, український павільйон пропонує унікальний простір, що символізує стійкість і людські цінності. У ньому нічого не можна купити, натомість кожен предмет несе глибокий зміст, розповідаючи про важливість свободи, гідності та людські права, які українці захищають ціною власного життя, повідомляє Dialog.UA.

EXPO - це міжнародна виставка, яка у 2025 році в Осаці зібрала понад 160 країн світу, щоб продемонструвати свої інновації та досягнення у створенні суспільства майбутнього. Головна тема виставки "Створення суспільства майбутнього для нашого життя".

У рамках цієї глобальної події Україна відкрила павільйон під назвою Not For Sale ("Не для продажу"). Замість звичних товарів, які можна купити, у цьому павільйоні представлено 18 унікальних об'єктів, кожен із яких символізує найважливіші людські цінності, такі як свобода, гідність, стійкість.

Відвідувачі павільйону можуть сканувати штрих-коди на цих експонатах за допомогою звичайних магазинних сканерів, після чого на екранах з'являється відеоісторія з України, яка показує ціну, яку українці платять за ці цінності.

Так, надувний човен знайомить із тим, як рятували тварин під час трагедії на Каховській ГЕС, а каска від компанії ДТЕК розповість про те, як українські енергетики відновлюють електрику під постійними обстрілами.

Український павільйон викликав справжній ажіотаж: щодня його відвідує до 1500 осіб, і протягом шести місяців очікується, що його побачать понад 23 мільйони відвідувачів. Юлія Свириденко, перша віцепрем'єр-міністр України, наголосила, що це стратегічна можливість показати світові цінності України й економічний потенціал країни, незважаючи на військові руйнування.

Тарас Тополя, соліст українського гурту "Антитела", а також активний громадський діяч і колишній доброволець ЗСУ, підкреслив, що павільйон демонструє, наскільки важливі цінності, які неможливо купити, та як українці щодня платять за них своїм життям: "Усередині - наші символи боротьби та наші цінності, за які ми стоїмо щодня. Їх можна запозичити та прийняти, але купити неможливо".

Український павільйон на EXPO - це шанс показати світові не лише українську культуру й інновації, а і стійкість. Попри всі випробування українці продовжують боротися.

Одночасно з відкриттям павільйону стартували панельні дискусії, присвячені цінностям економіки, які Україна проводитиме на EXPO. Ця подія є не лише важливим моментом для демонстрації української стійкості, а і новою сторінкою в історії посилення голосу України на світовій арені.

Павільйон України "Не для продажу" у день відкриття привернув увагу почесного консула України в Японії, представників японського Мінекономіки й інших офіційних осіб. За перший день експозицію відвідало близько 5 000 осіб. Реалізувати проект вдалося завдяки підтримці Японії, яка виділила Україні безкоштовну виставкову площу на півроку: павільйон буде відкрито до 13 жовтня.

Як раніше Dialog.UA повідомляв, на фестивалі Burning Man українська команда представила глибоку за змістом інсталяцію, яка спричинила сильний відгук у американської публіки. Вона була зібрана з понівечених російськими обстрілами дорожніх знаків й інших пошкоджених предметів, а назва "Я у порядку" та закладена в експозицію ідея виявилися настільки виразними, що спрацювали без слів, донісши до глядачів біль, стійкість й іронію українського духу.

Нагадаємо, у Празі за підтримки посла України Василя Зварича відкрилася виставка, головною метою якої було донесення правди про війну через дев'ять емоційно насичених і правдивих історій жінок з Краматорська, кожна з яких через особисті спогади, переживання та життєвий досвід розкриває трагічну реальність повсякденного життя в умовах війни, внутрішню силу, витривалість і людську гідність, що збереглися навіть у найважчих обставинах.


Автор: Светлана Романенко

Останні новини