8 січня 2025, 14:44

ШІ здатний відтворити особистість людини за 2 години з точністю до 85%: переваги та небезпеки

Дослідники з Google і Стенфорда створили ШІ-моделі понад 1000 осіб: виявилося, що двогодинної розмови достатньо, щоб ШІ точно імітував особистість.

ШІ здатний відтворити особистість людини за 2 години з точністю до 85%: переваги та небезпеки

У ході дослідження вчені зі Стенфорда та Google виявили, що двогодинна бесіда з моделлю ШІ дозволяє створити копію особистості людини з точністю до 85%. Про це повідомляє видання LiveScience.

Дослідники з компанії Google та Стенфордського університету записали репліки понад 1000 осіб під час двогодинного інтерв'ю з учасниками експериментальної програми. Ці бесіди були використані для навчання моделі ШІ, здатної точно імітувати людську поведінку. Результати експериментів показали, що ШІ здатний відтворювати відповіді людей з точністю до 85%, це робить таку технологію дуже перспективною для низки досліджень.

У ході експерименту учасники пройшли два раунди тестів на особистість, соціальних опитувань і логічних ігор, які потім були повторені через два тижні.

Після цього ШІ-моделі були піддані таким же тестам і їхні відповіді збіглися з результатами людей на 85%. Це відкриває нові можливості для проведення досліджень у галузі громадського здоров'я, розробки різної продукції й аналізу реакції людей на важливі соціальні події, які у реальних умовах можуть бути надто складними чи дорогими для дослідження за участю людей.

"Імітування людської поведінки за допомогою штучного інтелекту може бути корисним інструментом для багатьох дослідницьких завдань", - пояснили автори роботи.

Моделі ШІ можуть бути використані для тестування різних теорій чи політичних віянь і розуміння того, як люди реагують на суспільні події та економічні потрясіння.

"Загальні симуляції людських установок і поведінки, де можна взаємодіяти у різних соціальних, політичних й інформаційних контекстах, можуть бути лабораторією для дослідження широкого спектру теорій", - йдеться у дослідженні.

Для створення цих моделей вчені провели інтерв'ю, що охоплюють особисті історії учасників, їхнє розуміння цінностей і погляди на суспільні питання. Це дозволило ШІ врахувати нюанси, які зазвичай опускаються при стандартних опитуваннях і аналізі демографічних даних.

Проте автори дослідження також наголошують, що, незважаючи на перспективність технології, вона може бути використана з неналежною науковою метою. Сучасні технології ШІ вже активно застосовуються для обману та маніпуляцій в Інтернеті.

Як раніше Dialog.UA повідомляв, у Сполученому Королівстві відбулися випробування першого рідинного ракетного двигуна, створеного виключно алгоритмами штучного інтелекту, що робить його унікальним досягненням у галузі технологій та інновацій.

Також, нагадаємо, Google розробив модель на основі штучного інтелекту для визначення захворювань кашлю.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини