Поповнення у терміналі лише через SMS: в Україні змінюються правила з 26 червня
З 26 червня при поповненні картки готівкою через термінал потрібно буде підтвердити операцію кодом із SMS.

Вже з 26 червня в Україні буде запроваджено нові правила для платіжних терміналів самообслуговування. Тепер при поповненні банківської картки готівкою потрібно буде ввести код, який прийде на телефон.
Про це повідомив фінансовий портал "Мінфін".
Як це працюватиме? Все просто. Ви вносите гроші в термінал, вказуєте номер телефону та отримуєте SMS із кодом. Введіть цей код – платіж пройде. Не введете – операція скасується. У деяких випадках код можуть повідомити під час автоматичного дзвінка.
Ще одне нововведення стосується чеків. Тепер у квитанції вказуватиметься повний номер телефону платника.
Але нові правила стосуватимуться не всіх платежів.
Без підтвердження, як і раніше, можна сплачувати податки та комунальні послуги, купувати квитки на транспорт та поповнювати проїзні карти.
Поповнити мобільний рахунок без SMS також можна, але є обмеження. На один номер можна вносити до 500 гривень на місяць. Якщо сума виявиться більшою, термінал також попросить ввести код підтвердження.
У Нацбанку пояснюють, що зміни необхідні для боротьби з анонімними грошовими операціями. Раніше через термінали можна було вносити готівку без ідентифікації.
Після вступу нових правил кожна операція буде прив'язана до телефонного номера. Банки та платіжні сервіси зберігатимуть дані про номер, код підтвердження, а також час і дату платежу.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що українці можуть втратити деякі види доплат до пенсії – як цього уникнути, пояснив ПФУ.
Також повідомлялося, що Кабмін України запровадив нові правила компенсацій за втрачене житло для ВПО.